O našem závodě řekli ...

Ondřej Fojtík Drásal team Holešov

"Mám velice rád Vysočinu a místní terény. Trať v Hlinsku mě velice příjemně překvapila. Jezdivé úseky s krásnými výhledy, těžká stoupání, příjemné, technické, hravé úseky, to mám hodně rád. Trať se vším co má maraton mít. Možná náročnější pro hobbyky, ale pěkná a poctivá. Potěšili mě i občerstvovačky, kde byli lidi, kteří věděli co mohu potřebovat - zasvěcení, vstřícní a příjemní... Moc rád se do Hlinska zase vrátím."

Pavel Svoboda Vokolek Cycling Team

"Dvacet let se pohybuji po různých maratonech v České republice i v zahraničí a mohu říci, že patřím mezi průkopníky této disciplíny. Je pro mne odměna, že se zrodil tento závod v mém rodišti. Je to závod, kde si každý přijde na své a vyzkouší své možnosti. Tak to pojďme vyzkoušet. Těším se na všechny na startu."

Michal Kaněra Ghost - Rubena racing team

"V loni jsem u vás nebyl, ale jinak se mi ten závod libil. Přišlo mi super nápad, že je dojezd na sjezdovce. Možná mi tam chyběl jeden trochu delší kopec. Zázemí a parkplatz též v pohodě, myslím, že když na tom ještě trochu zapracujete, tak to bude pěkný ČP XCM …"

Pavlína Šulcová Ghost - Rubena racing team

"Startovat na domácím poli je pro každého závodníka asi největší odměna. Profil závodu je náročný, ale závodník zde najde vše, co bajky mají mít. Bez ohledu na to, že startuji doma dávám závodu za 1. Trať i zázemí splňují, co mají a co závodník vyžaduje."

Filip Adel Superior Rubena team

"Závod v Hlinsku patří mezi ty náročnější v ČR. Trať s minimem asfaltu v krásné krajině. Tato událost by určitě neměla chybět v kalendáři pravého bikera. Po 80 km si v závěrečném stoupání na vrchol sjezdovky šáhne na dno opravdu každý."

Marek Rauchfuss Kellys BikeRanch Team

"Hlinecký hřebec má velký potenciál. Trať je náročná, singly a vyšlapané cestičky s kořeny proškolí kdejakého bikera. Hobby závodníci si zase užijí výhledy do malebné Vysočiny. Průjezdy potokem a tunelem, finanční prémie na trati dělají závod ještě zajímavějším. Cíl a zázemí závodu na sjezdovce je výzva pro bikery a atraktivní pro diváky. Jako domácí závodník hodnotím pořadatelskou práci na jedničku. V cíli skvělé občerstvení, spousta vypsaných kategorií a opravdu hodnotné ceny. Přátelská atmosféra by mohla přilákat ještě více nadšených cyklistů."